دوره آموزش مربیگری مهارتهای زندگی

مدرس: دکتر شهرام محمدخانی

دانشیار روانشناسی بالینی مولف کتاب‌ها و پروتکل های آموزش مهارتهای زندگی

نوع دوره: آنلاین

زمان شروع: ۱۶ مردادماه، روزهای پنجشنبه و جمعه از ساعت ۱۵ تا ۲۰ به مدت ۵ هفته

تلفن‌های ثبت‌نام: ۸۸۳۵۶۷۳۶ -۸۸۳۵۷۳۲۲  

همراه: ۰۹۱۰۹۲۹۰۰۶۷  

دوره مربیگری آموزش مهارتهای زندگی چیست؟ آموزش مهارت‌های زندگی یکی از راهبردهای متمرکز بر فرد است که تلاش می‌کند از طریق افزایش توانایی مقابله ای افراد، ظرفیت آنان را در جهت مقابله با چالش‌ها، کشمکش‌ها و ناملایمات زندگی روزمره ارتقا دهد و افراد را در برابر مشکلات ایمن نماید.

مهارت‌های زندگی شامل مجموعه ای از توانایی‌ها هستند که قدرت سازگاری و رفتار مثبت و کارآمد را افزایش می‌دهند. این توانایی‌ها فرد را قادر می‌سازند مسئولیت نقش‌های اجتماعی خود را بپذیرد و بدون لطمه زدن به خود و دیگران با خواسته‌ها، انتظارات و مشکلات روزمره به ویژه در روابط بین فردی به شکل موثری برخورد نماید. دوره مربیگری آموزش مهارت‌های زندگی با هدف تربیت مربی برای آموزش این مهارتها طراحی شده است.

مرکز خدمات روانشناسی و مشاوره کاج به منظور توانمندسازی علمی و عملی روانشناسان و مشاوران برای ارایه خدمات روانشناختی به جامعه و افراد نیازمند، در طول چند سال گذشته کارگاه های تخصصی متعددی را برگزار کرده است که خوشبختانه با استقبال خوب دانشجویان و فارغ التحصیلان رشته های روانشناسی و مشاوره قرار گرفته است.

دوره مهارت‌های زندگی از جمله کارگاه های تخصصی مرکز کاج است که برای کسانی که تازه می خواهند وارد حرفه روانشناسی و مشاوره شوند، بسیار مفید است و نگاه آنها را نسبت به خودشان و مشکلات مراجعان متحول می کند.

با توجه به این که یکی از پیش شرط های روان درمانی و مشاوره خودشناسی و برخورداری از مهارتهای ارتباطی، خودتنظیمی و مدیریت رفتار و احساسات است، شرکت کنندگان در این دوره علاوه بر کسب مهارتهای فوق با روش ها و تکنیک های آموزش این مهارتها به دیگران نیز آشنا می شوند. دوره مربیگری آموزش مهارت‌های زندگی با هدف تربیت مربیان ورزیده برای آموزش مهارت های اساسی زندگی طراحی شده است.

در دوره مربیگری مهارتهای زندگی شرکت‌کنندگان بر اساس یادگیری تجربی، مشارکتی و با استفاده فنون یادگیری فعال و به صورت عملی مهارت‌های اساسی زیر را فرا می‌گیرند و در محیط امن کارگاه به تمرین آن‌ها می‌پردازند. در پایان دوره به شرکت کنندگان گواهی معتبر مربیگری آموزش مهارتهای زندگی ارایه می شود.

سرفصل های دوره مربیگری آموزش مهارتهای زندگی

 • مهارت ارتباط مؤثر
 • مهارت جراتمندی و ابراز وجود
 • مهارت کنترل خشم
 • مهارت حل مسئله و تصمیم‌گیری
 • مهارت مدیریت استرس
 • مهارت مدیریت زمان
 • مهارت خودآگاهی و هدف گزینی
 • حل تعارض
 • تنظیم خلق منفی و افسردگی
 • تکنیک‌ها و روش های طراحی و اجرای عملی کارگاه
ممکن است شما دوست داشته باشید
2 نظرات
 1. الهام می گوید

  سلام هزینه دوره چقدر هست و چند ساعت؟

  1. دکتر شهرام محمدخانی می گوید

   برای آگاهی از جزییات کارگاه ها با مرکز مشاوره کاج تماس بگیرید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.